اجرای سنگ لاشه روی دیوار

قدیمی ترین و مهم ترین مساله ای که برای آن ها در ساخت و ساز استفاده می شود سنگ ها هستند. این مساله که استقامت بسیار بالایی دارند دارای انواع مختلف می باشد سنگ های آذرین رسوبی دگرگونی آهکی و غیره که هر کدام از این سنگ ها ویژگی ها و خاص مربوط به خود را دارد از انواع سنگ ها می توان به سنگ های لاشه سنگ لاشه کف مرمر و غیره نیز اشاره کرد این مساله را در نظر داشته باشید که هر کدام از این سنگها کاربری متفاوتی دارند و ظاهر آن ها با یکدیگر فرق می کند.

انواع سنگ لاشه:

 • به سه دسته سنگ مالون سنگ ورقه ای و سنگ کوهی تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها دارای کاربری متفاوتی می باشد.
  سنگ مالون : همان سنگ لاشه ای که تراشکاری بر روی آن انجام شده و شکل هندسی دارد.
 • سنگ ورقه ای: این سنگ نیز همانند چه سنگی است که به صورت ورقه ورقه از معدن استخراج شده و به همین دلیل با آن سنگ ورقه ای می گویند.
 • سنگ کوهی: این سنگ هم یکی دیگر از انواع سنگ لاشه می باشد که به دلیل نحوه استخراج آن از معدن به این نام معروف شده است.
 • سنگ لاشه ها و به طور کلی سنگ های مالون ورقه ای و کوهی در انواع پروژه های ساختمان سازی برای دیوارهای حیاط ویلا شهرسازی مانند ساخت پل و تونل ها استفاده می کنند.

از دیگر از دیگر کاربردهای سنگ لاشه ها می توان به استفاده در به عنوان سنگ فرز ساخت آبنما و دیوار نام برد که ما در این مقاله می خواهیم اصول کلی ساخت دیوار با لاشه سنگ را برایتان توضیح دهیم از اگر شما هم از آن دسته از افرادی می باشد که می خواهید برای ساخت دیوار در ویلا یا باغ خود از لاشه سنگ استفاده کنید خواندن این مطلب برای شما خالی از لطف نمی باشد.

 

سنگ لاشه بر روی دیوار

سنگ لاشه بر روی دیوار

اصول کلی ساخت دیوار با لاشه سنگ

 

ساخت دیوارهای سنگی هم مانند دیگر فعالیت های مربوط به ساخت و ساز باید دارای مصالح استاندارد و اجرای اصولی باشد.

وزن سنگ لاشه:

یکی از نکات مهم که در اجرای سنگ لاشه روی دیوار باید در نظر گرفت وزن سنگ می باشد و از آن جایی که وزن مخصوص سنگ هامحدوده زیادی را شامل می شود ابعاد سنگ معیار درستی برای قرار دادن آن ها بر دیوار نمی باشد.

به صورت کلی اندازه سنگ برای قرار دادن روی دیوار باید به شکلی انتخاب شود که یک نفر بتواند آن را بردارد و بر روی دیوار قرار دهد به همین دلیل سنگ لاشه ها سنگ هایی با وزن کم و ابعاد بزرگ تری می باشند که می توانند دیوار و یا بنای زیبا و مقاوم تری را ایجاد کنند اما به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که مقاومت سنگ لاشه ها با وزن آن ها رابطه مستقیمی دارد یعنی برای ساخت دیوارهای ساختمانی استفاده از این سنگ ها توصیه نمی شود.

چگونگی استقامت سنگ:

درست قرار گرفتن از سنگ بر روی دیوار مسئله بسیار مهمی است که در اجرای سنگ لاشه بر روی دیوار باید به آن توجه کرد اگر بخواهیم به طور عامیانه این مسئله را توضیح دهید باید بگوییم سنگ سنگ ها باید راه خواب خود قرار بگیرند.

نمای سنگ لاشه:

از دیگر نکاتی که بسیار در اجرای سنگ لاشه بر روی دیوار اهمیت دارد نمای سنگ می باشد به گونه ای که نمای سنگ باید کاملا سالم باشد بر ریشه سنگ در دیوار قرار دارد از ۱۵ سانتیمتر کمتر نشود.

 

 

مزایای سنگ لاشه دیوار

 

قفل و بست سنگ لاشه ها در دیوارهای سنگی:

همانگونه که در ابتدای مطلب نیز عنوان شد باید سر سنگ ها در ساخت دیوارهای سنگی به نسبت روی شیشه استفاده شود ریشه سنگ در دیوار کمتر از ۱۵ سانتی متر نشود.
اما به این نکته نیز توجه داشته باشید در دیوارهایی که بین فضای داخلی و خارجی یک منطقه رطوبتی قرار دارند بهتر است ریشه سنگ ها به مقدار دو سوم ضخامت دیوار باشد.

ضخامت دیوار با سنگ لاشه:

اصولاً ضخامت دیوار سنگی که با سنگ را چه ساخته می شود نباید کمتر از ۴۰ سانتی متر باشد، اما از آن جایی که بیشتر سنگ های طبیعی عایق حرارتی مناسبی نمی باشند بهتر است دیوارهای سنگی بیرونی ساختمان ضخامتش آن حداقل ۴۵ سانتی متر باشد و برای اینکه زمان عبور سرما و گرما بیشتر شود می توانیم به ضخامت دیوار خود اضافه کنید.

 

 

اجرای انواع سنگ لاشه برای دیوار

اجرای انواع سنگ لاشه برای دیوار

 

تماس نداشتن سنگ لاشه ها با یکدیگر:

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام اجرای سنگ لاشه ها بر روی دیوار باید در نظر گرفت این است که برای انتقال بهتر نیرو سنگ ها به صورت مستقیم با یکدیگر تماس نداشته باشند یعنی فضای بین دو سنگ باید از طریق ملات پر شود به گونه ای که سنگ ها به خوبی به ملات بچسبند.

نکات مهم در اجرای سنگ لاشه بر روی دیوار

 1. ملاتی که بین دو سنگ قرار می گیرد نباید ضخامت بالایی داشته باشد حداکثر ضخامت ای که برای این ملاقات در نظر گرفته شود باید ۴ سانتی متر باشد.
 2. عرض و ارتفاع سنگ ها در ساخت دیوارهای سنگی نباید با هم تفاوت داشته باشند
 3. از سنگ هایی که لبه های تیز و شکننده ای دارند استفاده نکنید مگر اینکه قبل از اجرا چیزی آنها را گرفته باشید
 4. از تماس سنگ ها با یکدیگر خودداری کنید
 5. اگه های سنگ ها باید همیشه به حالت افقی باشد
 6. سنگ ها را طوری قرار ندهید که رگه های آن ها به صورت مورب قرار بگیرد
 7. برای این که زیبایی دیوار شما حفظ شود سعی کنید که سطح سنگ ها با هم اختلاف نداشته باشند.
 8. از خرده سنگ ها برای نمای دیوار استفاده نکنید.

 

پیمانکاری سنگ لاشه و مالون برای دیوار باغ

 

شما کاربران گرامی می توانید کلیه خدمات مربوط به اجرای سنگ لاشه بر روی دیوار، کف، محیط سازی، ساخت آب نما، ساخت باربیکیو و شومینه، فروش انواع مختلف سنگ، نماسازی ساختمان ها و… را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان را تیم سنگ کاری احمدی دریافت کنید. اگر مایل به دریافت خدمات از این مجموعه می باشید، می توانید از طریق اینستاگرام، واتساپ و شماره تماس با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *