اجرای آبنما و آبشارها در خانه های قدیمی و سنتی از گذشته تا کنون رواج داشته است. آبنماهایی که در گذشته در حیاط خانه ها و میدان شهرها ساخته می شد، اغلب سنگی بودند و می توانستند حس طبیعت را در شهر زنده کنند. امروزه نیز با الگوبرداری از آبنماها و آبشارهای قدیمی، ساخت این سازه ها با استفاده از انواع سنگ ها صورت می پذیرد.

حتماً شما در سال های اخیر در بوستان ها، خانه ها، میدان ها و دیگر فضاهای شهری انواع آبنما و آبشار را مشاهده کرده و تأثیر آن در زیبایی محیط را درک کرده اید. این سازه ها می توانند به محیط زیبایی طبیعی را هدیه کنند و نمایی از طبیعت را به اشتراک با دیگران بگذارند.

برای ساخت انواع آبنما از سنگ لاشه ها و سنگ مالون های کوهی استفاده می شود که در ادامه با این سنگ ها و کاربرد آن ها آشنا خواهید شد.

شما می توانید این سنگ ها را از سایت سنگ مالون خریداری کنید.

معرفی سنگ لاشه

سنگ لاشه به سنگی گفته می شود که از پس مانده ی سنگ های معدنی استخراج شده و کاربرد فراوانی در ساختمان سازی و ساخت دیگر سازه های سنگی کاربرد دارد.

سنگ لاشه ها جزو پرکاربردترین سنگ ها و مصالح ساختمانی هستند و با نام تخته سنگ نیز شناخته می شوند . این سنگ ها بسیار سنگین هستند اما گاهی اوقات نیز در برخی از سنگ لاشه ها تغییراتی ایجاد می گردد که سبب سبکی و ظرافت آن ها می شود.

این سنگ ها از زیبایی ظاهری بالایی برخوردارند و علاوه بر زیبایی ظاهری، دارای استحکام و مقاومت بالا نیز می باشند. این نوع از سنگ های طبیعی گاهی اوقات از طبیعت به طور مستقیم به دست مصرف کننده می رسد بدون این که ذره ای تغییر در آن ایجاد گردد.

سنگ مالون به چه نوع سنگی گفته می شود؟

سنگ مالون نیز همانند سنگ لاشه، یکی از پرکاربردترین انواع سنگ های ساحتمانی می باشد که برای ساخت سازه های مختلف کاربرد دارد. باید توجه داشت که سنگ مالون از زیرمجموعه های سنگ لاشه به شمار می آید که تغییرات موجود در آن، سب دگرگونی شکل ظاهری این نوع سنگ شده است.

گاهی اوقات انسان ها در صنایع مختلف از شکل تراش خورده سنگ لاشه یعنی سنگ مالون، استفاده ی فراوانی می کنند و با آن انواع سازه های سنگی را می سازند. برای مثال شهرداری شهرها در صنعت شهرسازی عمدتاً آبشارها و آبنماهای شهری را از سنگ مالون که شکل دیگری از سنگ لاشه است می سازند.

جالب است بدانید که سنگ مالون بر اساس مواد اولیه ی معدنی استخراج شده ی خود، به چندین دسته طبقه بندی می شوند. برخی از آن ها سنگ مالون تراورتن و برخی دیگر سنگ مالون ورقه ای می باشند. کاربرد انواع سنگ مالون در مکان های مختلف، متفاوت است. شما عزیزان اگر قصد خرید این نوع از سنگ را دارید، می توانید انواع سنگ مالون را از سایت سنگ مالون کنید.

 

 

کاربرد سنگ مالون و سنگ لاشه در ساخت آبنما و آبشار

اجرای آبنما با سنگ لاشه

 

کاربرد سنگ مالون و سنگ لاشه در ساخت آبنما و آبشار

کاربرد سنگ مالون:

سنگ مالون ها به دلیل ظرافت بیشتر نسبت به سنگ لاشه ها، عمدتاً در نمای ساختمان ها کاربرد دارند اما به دلیل زیباسازی فضا، اکثر اوقات در ساخت آبنماهای مختلف نیز به کار برده می شوند.

در واقع سنگ مالون ها علاوه بر نما زدن ساختمان که کاربرد اصلی آن ها است، در ساخت انواع سازه ها در فضاهای شهری مانند بوستان ها و مراکز تفریحی کاربرد دارد.

کاربرد دیگری که سنگ مالون دارای آن است، این است که این سنگ در ساخت دیوار مکان های تفریحی و سفره خانه ها نیز کاربرد دارد. بنابراین به سنگ مالون می توان به چشم یک سنگ تزئینی زیبا نگاه کرد.

کاربرد سنگ لاشه:

همان طور که قبلاً گفتیم، سنگ لاشه ها دسته ای از سنگ های طبیعی هستند که گاهی اوقات بدون تغییر به دست مصرف کننده می رسند. کاربرد عمده ی سنگ های لاشه در ساختمان سازی و ساخت بناهای مختلف است چرا که این سنگ از ساختار زیبایی برخوردار می باشد.

سنگ لاشه ها در فرآیند استخراج طبیعی از طبیعت به دست می آیند اما ممکن است به دلیل سختی در استخراج، با قیمت بالایی به فروش برسند. این سنگ ها در واقع با ساختار تزئیناتی خود در ساخت انواع آبشارهای تزئینی و ساخت انواع آبنماها در فضاهای مختلف کاربرد دارند. علاوه بر این، سنگ لاشه ها در راه و شهرسازی نیز مورد استفاده قرار داده می شوند.

سنگ لاشه ها در انواع مختلف سنگ لاشه ی ورقه ای و سنگ لاشه ی تراورتن موجود هستند. شما مشتریان گرامی اگر تمایل به خرید انواع این سنگ ها را دارید، می توانید به سایت سنگ مالون مراجعه کرده و سنگ مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

مزایای ساخت آبنما و آبشار با استفاده از سنگ مالون و سنگ لاشه

مزایای ساخت آبنما و آبشار با استفاده از سنگ مالون و سنگ لاشه

 

  • این سنگ ظاهر و ساختار زیبایی دارد و می تواند فضا را زیباتر نماید.
  • سنگ مالون ها تنوع زنگی بالایی دارند که قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهند.
  • سنگ مالون ها از استحکام و قدرت مقاومت بالایی برخوردار هستند.
  • سنگ لاشه ها در ساخت بیشتر بناهای تزئینی به کار برده می شوند.
  • این سنگ ها از سطح قیمت مناسبی برخوردارند البته اگر شرایط استخراج آن ها، شرایطی سهل بوده باشد.
  • سنگ لاشه ها می توانند مدتی طولانی عمر کنند بدون این که ترک بردارند یا بشکنند.

خرید سنگ مالون آبنما و سنگ لاشه آبنما

سنگ های لاشه و سنگ مالون ها به دلیل این که به طور مستقیم از طبیعت استخراج می شوند و بدون ایجاد تغییر مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت به صرفه ای دارند اما گاهی اوقات ممکن است فرآیند حمل و نقل و استخراج این سنگ ها پرهزینه باشد که در چنین شرایطی لازم است که قیمت سنگ های فروشی نیز بالا برود.

شما عزیزان اگر قصد خرید این نوع سنگ ها را برای ساخت سازه هایی همچون آبنماها و آبشارهای موجود در فضاهای شهری دارید، بهتر است از سایت سنگ مالون دیدن فرمایید.

این سایت با شناخت مواد معدنی انواع سنگ ها و استخراج آن از طبیعت، سنگ های باکیفیتی را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد که می توانند طی سالیان طولانی عمر کنند.

 

آبنمای زیبا با سنگ مالون

 

با گسترش ساخت و سازها در فضاهای مختلف شهری و افزایش ساخت انواع آبشارها و آبنماها در این فضاها، استفاده از سنگ هایی همچون سنگ مالون و سنگ لاشه نیز افزایش یافته است.

این سنگ ها به دلیل ساختار زیبایی که دارند می توانند محیط را نیز زیبا کنند و جلو ای از طبیعت را به مشاهده کنندگان القا کنند. علاوه بر این سنگ های مالون و سنگ های لاشه به دلیل سخت بودن از مقاومت بالایی نیز در برابر رطوبت، یخبندان، گرمای شدید و ضربه برخوردار هستند. همین مزیت این سنگ ها سبب محبوبیت فراوان آن ها در ساخت انواع سازه های شهری شده است.

 

نمونه کارهای اجرای آبنما و آبشار با سنگ مالون و لاشه